
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 8 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 11.5 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.7 A @ 100 kHz |
Stock: 2447
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16003
Ext.Price$0.16003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16003 | $0.16003 |
| 10 | $0.14305 | $1.43050 |
| 50 | $0.12787 | $6.39350 |
| 100 | $0.11693 | $11.69300 |
| 500 | $0.10693 | $53.46500 |
| 1000 | $0.09778 | $97.78000 |
| 3000 | $0.09188 | $275.64000 |
| 5000 | $0.08634 | $431.70000 |
| 10000 | $0.08536 | $853.60000 |
